Czym powinno charakteryzować sie konto dla jednoosobowej działalności gospodarczej?

Go down

Czym powinno charakteryzować sie konto dla jednoosobowej działalności gospodarczej?

Pisanie by Admin on Czw Lip 13, 2017 9:17 am

Jesteś sam dla siebie kapitanem, żeglarzem, sterem i okrętem? Dopiero założyłeś lub masz od dłuższego czasu własną działalność gospodarczą? Sprawdź czy możesz wybrać odpowiednie konto dla siebie!
Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że w wypadku konta dla osób prowadzących działalność gospodarczą pobieranie opłat oraz kwota, którą płacisz za prowadzenia konta różnią się niż w przypadku Twojego rachunku osobistego. Dlatego najlepiej zastanowić się nad wszystkimi czynnikami zanim podejmie się decyzję o tym w którym banku założy się konto dla jednoosobowej działalności gospodarczej.
Niemal identycznie do przypadku zakładania konta przez osobę indywidualną, również w przypadku konta tworzonego pod działalność gospodarczą, jest bardzo wiele problemów, które trzeba poznać przed podjęciem decyzji, z którym bankiem najlepiej jest podpisać umowę.
W przypadku konta dla jednoosobowej działalności gospodarczej do takich problemów należy choćby saldo konta. W zależności czy nasze saldo wynosi dwa złote czy dwa tysiące oferta jaką może nam przedstawić bank jest o wiele różna. Dlatego mieć na uwadze powinno się, że przed którąkolwiek decyzją co do założenia konta należy przygotować się najlepiej jak można. Także w sytuacji otwierania takiego konta trzeba przeanalizować jak w ciągu miesiąca prezentuje się sprawa wpłat na konto. Ze względu na działalność gospodarczą należy zliczyć ilość wpłat jaką zleceniodawcy przesyłają na nasze konto oraz stwierdzić ilość wpłat jaka deponowana jest w banknotach, a jaka deponowana jest poprzez przelew. Następnym znaczącym krokiem w przygotowaniu się do zawarcia umowy z bankiem jest stwierdzenie wypłat jakie będą się odbywać z konta. Czy wypłaca się głównie gotówkę z bankomatów czy też większość pieniędzy z konta firmowego jest przelewana poprzez transakcję bankową na inny rachunek? W tym momencie powinno się także sprawdzić ofertę banku dla danego konta i zapoznać się z taryfami opłat za pobieranie pieniędzy z bankomatów oraz przelewy. Trzeba poznać opłaty za przelewy międzynarodowe, jeśli takie zdarzają się oraz trzeba sprawdzić jaki dany bank ma kurs przewalutowania danej waluty, gdyż w czasie przesłania płatności międzynarodowej przez Internet bardzo często może zdarzyć się, że zapłacimy większą sumę niż w wypadku wymiany waluty w kantorze. W przypadku wyjazdów zagranicę w celach zawodowych powinno się też sprawdzić jak wysokie czekają nas opłaty za wybieranie pieniędzy z bankomatów zagranicą oraz w sytuacji płatności kartą kredytową zagranicą.
W chwili sprawdzenia wszystkich tych kwestii należy następnie ustalić swoje najważniejsze sprawy odnoszące się do konta. Czy zależy nam najbardziej na bezpłatnych transakcjach internetowych albo na promocyjnej możliwości wyciągania pieniędzy z każdego bankomatu? Czy zależy nam na jak najniższym przewalutowaniu czy też może na nie pobieraniu opłat za korzystanie z karty? Gdy już odpowiemy sobie na te pytania ilość ofert zostaje bardzo zawężona i można kolejno dokonać odpowiedniego wyboru oferty konta dla jednoosobowej działalności gospodarczej.

Admin
Admin

Liczba postów : 15
Join date : 26/06/2017

Zobacz profil autora http://forumstartupowe.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach