Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Go down

Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Pisanie by Admin on Pią Lip 07, 2017 3:06 pm

Czy jesteś właścicielem firmy? Duże, średnie czy też małe przedsiębiorstwo? Założyłeś dopiero działalność i szukasz odpowiedniej możliwości na założenie dla swojej firmy rachunku lub też działasz na rynku od lat, ale dalej zastanawiasz się czy nie istnieje lepszy sposób na zarządzanie kontem firmowym? Wciąż zachodzisz w głowę jakie oferty to najlepsze oferty dla firm?
Istnieje możliwość, żeby się o tym przekonać. Jeżeli zastanawiasz się nad nowym kontem firmowym to zdajesz sobie sprawę, że z tego rodzaju rachunkiem wiąże się dużo więcej kosztów, niż z Twoim osobistym rachunkiem. Oferta adresowana do przedsiębiorców różni się od tej dla osób posiadających rachunek indywidualny, jednakże nie ma potrzeby z tego powodu rozpaczać. Powinno się przede wszystkim przygotować dane, przeanalizować je, a później dokonać odpowiedniego, pod względem własnych potrzeb, wyboru. Opłaty bankowe są uzależnione od wielu czynników, o których warto zdawać sobie sprawę w trakcie poszukiwań odpowiedniego dla siebie konta firmowego. Szukając konta firmowego należy na przykład zdawać sobie sprawę jaki jest obrót firmy w skali roku czy też ilu zatrudnia pracowników. Pod uwagę powinno się brać także prawdopodobne rotacje w tych sprawach, co sprowadza się do tego, że jeśli w najbliższym czasie planuje się zwiększyć ilość pracowników o 100% powinno się wziąć to pod uwagę w chwili zakładania konta. To samo dotyczy obrotu firmy. Jeśli spodziewasz się, że Twój obrót znacznie wzrośnie lub zmaleje w najbliższym czasie, miej to na uwadze i sprawdź jakie z tego względu mogą czekać Cię bonusy bądź też nieprzyjemności po podpisaniu umowy z bankiem.
Co jeśli nie jesteś szefem przedsiębiorstwa czy spółki, a zwyczajnie sam prowadzisz indywidualną działalność? Oczywiście w takim wypadku powinieneś założyć konto dla jednoosobowej działalności gospodarczej.
Jeśli sam świadczysz usługi też zapoznaj się ze wszystkimi danymi dotyczącymi Twojej działalności zawodowej tak, aby wybrać konto firmowe do swoich własnych wymagań. Tak jak przy wyborze konta firmowego powinieneś określić swoje przychody i wydatki, sprawdzić jak często dokonujesz przelewów (zarówno krajowych, jak i zagranicznych). W wypadku posiadania karty kredytowej i korzystania z niej często, powinno się oszacować przeciętną ilość miesięcznych transakcji oraz przeciętną kwotę miesięcznych wydatków z konta. Należy również wziąć pod uwagę częstość wypłat pieniędzy z konta w bankomatach, a jeśli dochodzi do wypłat z bankomatów zagranicą to też określić ilość tego rodzaju transakcji kartą. Jeśli chodzi o płacenie z karty firmowej zagranicą, bezwarunkowo należy wziąć pod uwagę także przewalutowania w sytuacji, gdy dokonuje się przelewu do innego niż Polska kraju bądź też jeśli dokonuje się płatności zagranicą. Należy brać to przede wszystkim pod uwagę przed założeniem konta, gdyż taryfy przewalutowania w bankach są bardzo często wyższe niż w kantorach, w których wymienia się pieniądze.
Dla prowadzących konto dla jednoosobowej działalności gospodarczej Idea Bank stworzył specjalny rodzaj oferty – Konto firma to ja. Jest to w całości darmowe konto z możliwością do bezpłatnych wpłat oraz wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Admin
Admin

Liczba postów : 15
Join date : 26/06/2017

Zobacz profil autora http://forumstartupowe.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Re: Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Pisanie by abe192 on Czw Lip 13, 2017 10:01 am

hej, będziecie wrzucać jakieś porady dotyczące wypełniania formularzy?

abe192

Liczba postów : 5
Join date : 10/07/2017

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Pisanie by alek199 on Czw Lip 13, 2017 10:52 am

podbijam!

alek199

Liczba postów : 4
Join date : 13/07/2017

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Pisanie by abe192 on Czw Lip 13, 2017 10:55 am

no to jest już nas dwóch xD

abe192

Liczba postów : 5
Join date : 10/07/2017

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach