Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Go down

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Pisanie by Admin on Pią Lip 07, 2017 2:51 pm

Raz na jakiś czas można podjąć decyzję odnośnie wyboru konta bankowego. Jako osoby indywidualne potrzebujemy wtedy najwygodniejszej dla siebie możliwości rachunku pod różnymi względami – czy to skupiając się na opłatach za przelewy, czy kosztach za prowadzenie rachunku, czy też opłatach naliczanych za wypłaty gotówki z bankomatów. Każdy z tych problemów może być dla nas ważny lub żaden z wymienionych może nie mieć wartości, jednak w jaki sposób właściwie przygotować się przed zakontraktowaniem umowy z bankiem? Jak wybrać w ogromie ofert konto osobiste odpowiadające właśnie naszym potrzebom?
Przede wszystkim, należy ostrożnie zorientować się ze swoimi przyzwyczajeniami wydatkowymi. Osoba zakładająca nowe konto osobiste powinna wiedzieć ile wydaje w ciągu miesiąca. Skala wydatków z konta stanowi motyw, który warunkuje następne koszty za posiadanie rachunku. Powinno się również określić ilość transakcji które dokonuje się w skali miesiąca kartą kredytową, gdyż tego rodzaju aktywność jest ważna dla banku przy tworzeniu indywidualnego konta. Kolejnym krokiem, który warto poczynić jest oszacowanie wpływów na konto, które będą dostarczane do nas cyklicznie. Przed założeniem konta indywidualnego powinno się stworzyć sobie pewne „widełki finansowe”, które usprawnią nam wybranie ofert, które najbardziej odpowiadają naszym wymaganiom.
Co jednak oferty wielu banków są niezwykle podobne do siebie i nie jesteśmy w stanie podjąć definitywną decyzję? Czy poradzić się kogoś, kto już korzysta z danej oferty? A może zerknąć na opinie na forum lub przeczytać artykuł branżowy poruszający zagadnienie zakładania konta osobistego? Umówić się na rozmowę z pracownikiem banku, by rozwikłał wszystkie nasze wątpliwości? Otóż nie. Oczywistym jest, że pracownik danego banku będzie starać się przekonać potencjalnego klienta do wybrania „jedynej i najlepszej” oferty jego pracodawcy. W trakcie podejmowania decyzji nie powinno również sugerować się opinią innych, gdyż jak wiemy, wielu będzie chwalić „swoje”. Czy zdarzyło się Wam zapytać kogokolwiek o usługi jego banku, a w odpowiedzi usłyszeliście, że jest bardzo nieodpowiedni? Nie. Gdyby tak było osoby te dłuższy czas temu zamknęłyby rachunek i przeniosły swoje finanse do kolejnego banku. Wszyscy znajomi na zapytania o bankach odpowiadają, że jest po prostu „dobrze”, ponieważ sami też nie są znakomicie zaznajomieni z dostępnymi ofertami na rynku. Czytanie komentarzy na forum internetowym jest z kolei przeciwieństwem problemu znajomych, gdyż w tym wypadku nie wiemy tak naprawdę kto nam odpowiada. Prawdopodobnie mamy na forach kontakt z prawdziwymi osobami znającymi się na ofertach dotyczących kont osobistych, ale w takich przypadkach istnieje też możliwość oszustwa, naciągania czy niedoinformowania. Dlatego jeśli już chcemy korzystać z porad w Internecie, najlepiej skorzystać z nich w postaci wykwalifikowanego profesjonalisty. Eksperta, który zapozna Cię z każdą z możliwych ofert, która spełnią Twoje osobiste wymagania i wskaże na wady i zalety danego rachunku oraz poinformuje cię o przyszłych zyskach bądź też utrudnieniach w momencie, kiedy Twoja sytuacja finansowa ulegnie zmianie wraz z czasem prowadzenia konta.
Więcej informacji można znaleźć na finansach osobistych.pl.

Admin
Admin

Liczba postów : 15
Join date : 26/06/2017

Zobacz profil autora http://forumstartupowe.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach